Серця кров...

Україна в огні
Серця кров...

Передвечірній травневий дощ змивав порохи з міської бруківки. Перехожих на вулицях майже не було. Тільки біля підніжжя пам'ятника Шевченку на колінах уклякли три фігури. Це молоді хлопці. Один кремезний, широкоплечй. Двоє інших — середнього зросту і статури. Всі троє опустили голови і шепотіли молитви. Вони так гаряче чогось просили чи то у Бога, чи у Шевченка, що й не помітили, як на майдані зупинилося кілька перехожих. Люди один з одним говорили притишено. Щира молитва трьох парубків взяла за душу кожного, хто їх бачив. Якась пані витерла очі — чи то дощ намочив, чи то сльоза покотилася. 

Молитва трьох тривала довго. Вона була такою урочистою, такою гарячою і правдивою, що все навколо затихало. Здавалося, тролейбуси їздять без гуркоту, автівки — без двигунів. 

…Тиха розмова кількох роззяв. І дощ, що шурхотів, поливаючи бруківку й непокриті голови трьох. Урочисто-піднесена атмосфера огорнула місто.

Нарешті хлопці, ніби за командою, здригнулися, підняли голови, стали на одне коліно і заспівали: „За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ!..” Ніби у такт маршу і настроєві блискавка, виписуючи у нічному небі тризуби, засліпила людей, будинки і вулиці. На мить все завмерло. Тільки пісня звучала піднесено-урочисто. Вдарив грім — і полило наче з відра. Люди змокли, але не розходилися. А над майданом лунало, ніби заклик: „Серця кров і любов — все тобі віддати в боротьбі!..”

Слова української пісні-маршу йшли від самого серця, з душі цих юнаків. Бо кожному, хто чув їх, як морозом спини обпекло.

Хлопці на одному подиху проспівали марш, піднялися з колін, перехрестилися, повернулися і пішли з високо піднятими головами і палаючими очима. У їхніх серцях, у їхніх душах у цю мить не було місця нікому і нічому окрім України.

Якась молодичка не втрималася від почуттів, викликаних тим дійством біля пам'ятника, вигукнула: „Молодці!” Вони почули, але не реагували. Принаймні, зовні так здалося. Рівно і впевнено хлопці крокували у дощ. І в ніч...

На другий день було сонячно. У столиці відбувалися акції протесту народу проти влади, котра здавала Росії останні рубежі незалежності України. Проти людей влада кинула озброєну армію міліціонерів, беркутівців та російський спецназ.

Надвечір всі інформагенції світу передали жахливу новину: „У сутичках між міліцією і народом на вулицях столиці України є жертви. Загинуло троє...”

… Один кремезний, широкоплечий. Двоє інших — середнього зросту і статури.

3 коментарі

Андрій Круглашов
Пане Петре! Гарно і натхненно написано, але наскільки перевірена інформація «Надвечір всі інформагенції світу передали жахливу новину: „У сутичках між міліцією і народом на вулицях столиці України є жертви. Загинуло троє...”»?
нічого подібного мені не вдалося знайти на жодній з інформ.агенцій (reuters, unian і т.д) не кажучи вже про всі.
Тому прошу або підтвердити цю інформацію посиланнями, або відкорегувати статтю.
З повагою,
Андрій Круглашов
Михайло Шморгун
Мені здається, що це — ессе, а автор, шановний Петро Дмитрович, додав краплю драматизму… та чомусь, мені нагадалося ранні твори Василя Кожелянка (...)
Святослав Вишинський
«У столиці відбувалися акції протесту народу проти влади, котра здавала Росії останні рубежі незалежності України. Проти людей влада кинула озброєну армію міліціонерів, беркутівців та російський спецназ». — Здається, Петро Дмитрович роками живе одними і тими ж idées fixes.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте